ARCHIVE‎ > ‎

Staff list 2017

 SENIOR LEADERSHIP TEAM
 Patience Diana Principal
 Moss Mimi Deputy Principal
 Botting Tim Deputy Principal
 Wall                  Chris Assistant Principal
 Jenkins Erika Assistant Principal
 Snoad Mark Assistant Principal

 TEACHERS
 Albertson Kathryn  Mathematics and SENCO
 Al-Salihi Wiaam Mathematics, Digital Technology
 Austin     Brendan     Physical Education
 Baird     Kim Visual Arts and Digital Technology
 Bethell         Kaitlin History
 Chand Pritika Food Technology and Hospitality
 Chandar K Subash Mathematics and Statistics
 Coade                  Carole English
 Courtney Mary KDEC
 Crosby                    Simon ESOL and English
 Deo Dorena Business Studies
 Garrett Matthew Music
 Greenwood Jefferson Physical Education, Award Leader
 Harvey Michelle Geography
 Jenkins Erika English
 Johnson Andrew Media Studies, English
 Karan Mala Economics, Business Studies
 Khoo Jenny Chemistry, Biology, Science
 Kirk Andrew English
 Knight Brigitte Dance
 Lambert    Gavin Physics, Science
 Lee Jenny Visual Arts and DVC
 Lee Kiyun Technology, Product, Spatial Design
 Lim Jenny Chemistry, Science
 Loh Kenneth Mathematics, Science, Biology
 Rhodes Sue Mathematics
 Robinson Jessica English
 Royle Jane Science 
 Singh Seetha Physics
 Singh Vimal Mathematics 
 Smithers David Mathematics
 Sneddon Elizabeth Mathematics
 Snoad Mark Business Studies
 Tutagalevao Elika Accounting
 Wall Chris Technology
 SUPPORT STAFF
 Arbuckle Roz Guidance Counsellor
 Bennett Iris Teacher Aide
 Clay Emma-Jane Teacher Aide
 Crossley Lisa International Student Manager
McCabe Christine Student Services Receptionist
 Dryden Janette Learning Support
 Good Stan Caretaker & Grounds man
 Greeff Lynnette Principal's PA
 Lane Diedre Executive Officer
 Lindfield Judi Careers-Gateway Consultant
 Medley Anne Careers & Pathways Coordinator
 Nisbet    Rose    Library Manager
 Peters Judith International
 Rooke Veronica Finance Clerk
 Simpson     Lizzie Receptionist & Enrollment Officer
 Sinclair             Yvonne Teacher Aide
 Yu                     Nelda  Science Technician 
 
KDEC STAFF
 Bennett Vicki KDEC Educational Associate    
 Lowe Mavis     KDEC Teacher
 Tong Greg KDEC Educational Associate
 Rako Marjorie KDEC
 Courtney Mary KDEC   

MUSIC ITINERANTS
 Harmsworth, Stefanie
 Huang, Yih-hsin
 Lakatani, Malcolm

CURRICULUM LEADERS
 Baird, Kim - Visual and Performing Arts 
 Chandar K, Subash - Mathematics 
 Greenwood, Jefferson - Physical Education
 Kirk, Andrew -  English
 Lambert, Gavin -  Science
 Karan, Mala - Social Sciences
 Chand, Pritika  - Technology